Duyurular

BAFRA GİAD’dan NOTLAR ve AMAÇLARIMIZ

BAFRA GİAD’dan NOTLAR ve AMAÇLARIMIZ


Sivil toplum kuruluşlarının ülkemizin çağdaşlaşması ve demokratikleşmesinde çok kritik roller üstlenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle,  faaliyet planımızın önemli bir bölümünü toplumsal sorumluluk projelerine ve Bafra, Samsun ve Türkiye için kalkınma projelerine ayırdık. Üye odaklı projeler ve kurumsal ilişkilerin geliştirilmesine yönelik projelerle birlikte oldukça yüklü bir gündemimiz var. Yerel, ulusal ve uluslararası mesleki ve sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi, proje ve hedefler bazında işbirliklerinin arttırılması, üniversiteler ve araştırma kurumları ile yoğun işbirliği de özel önem verdiğimiz konular arasında yer alıyor.

              Gönüllü kuruluşların asıl sermayesinin üyelerinin aktif katkıları ile ortaya koydukların emek ve harcadıkları zaman olduğunun bilincindeyiz. BAFRAGIAD, bu açıdan çok büyük bir potansiyele sahiptir. Bizim amacımız üyelere dönük oluşturduğumuz projeler aracılığıyla bu potansiyeli en etkin şekilde hayata geçirmektir. Bu süreçte, toplumun çeşitli sorunlarına duyarlılık, yaşadığımız kentin ve ülkenin sorunlarına sahip çıkmak ve çözümler üretmek, üyelerimizin bireysel ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunacak çalışmalar yapmak temel hedeflerimiz arasında olacaktır.

            Üstlendiğimiz bu onurlu görevde başarı ancak üyelerimizin destekleri ve katılımcılığı ile gelecektir. Bize düşen görev, söyleyecek bir sözü, ayıracak zamanı olan her üyemize komisyonlarda, çalışma gruplarında ve projelerde özgür ve rahat bir çalışma ortamını hazırlamaktır.

       . Gençliğin dinamizmini, yaratıcılığını ve üretkenliğini Türkiye sevgisi ile işadamı bakış açısıyla bir araya getirerek bize yakışan başarılı çalışmalara hep birlikte imza atmayı hedefliyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like