Faaliyetlerimiz Haberler Son Haberler

BAFRA GİAD’DAN OMÜ REKTÖR’Ü PROF.DR YAVUZ ÜNAL’A TARIM TEKNOPARKI ZİYARETİ

Tarım teknoparkı ana gündemi ile Bafra Genç İş İnsanları Başkanı Burak Özturan ve Karadeniz Genç İş İnsanları Federasyonu Başkanı Yavuz Muratoğlu OMÜ rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’ı makamında ziyaret etti.

OMÜ rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette tarım teknoparkının Bafra için önemini vurgulayan BAFRAGİAD uzun yıllardır takipçisi oldukları botanik park ve ekolojik turizm projeleri ile Bafra’nın kısa sürede Türkiye’nin hatta dünyanın parlayan yıldızı haline gelebileceklerini söylediler. Tıbbi aromatik bitkiler fakültesine dönüşebilecek ve Karadeniz’in en büyük botanik parkı olabilecek alana sahibiz. Bafra, tarım alanında üniversite ile işbirliği içerisinde yapacağı inovasyonlarla şehir kalkınmasını 20 yıl ileriye atabilecek güce sahiptir. Bu gücün farkına varılmalı ve herkes elini taşın altına koymalı.

Bafra yerleşkesinin sınırlarını yeniden belirleyeceklerini belirten rektör Ünal ; sınırlar belirlendikten sonra yerleşke içerisinde yurt, sosyal tesis ve idari binalarla öğrenciler ve akademisyenler için daha güzel bir eğitim ve yaşam alanı hazırlamak için el birliği ile çalışmanın önemini vurgulayarak  zamanla şartlar iyileştirildiğinde yerleşke sınırları içerisinde botanik park ve tarım teknopark alanlarına da yer verileceğini söylediler.

Toplantıya OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı da katıldı. Ziyaretin sonunda BAFRAGİAD başkanı Burak ÖZTURAN, OMÜ rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal’a,  Bafra’yı simgeleyen plaket takdim etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like