Haberler

Bafra Giad’dan Polonya İş Ziyareti

Ülkemizin İhracatını Artırma ve Yeni Pazarlar İçin Avrupa’dayız..

Bafra GİAD  olarak kurulduğumuzdan bugüne elimizden geldiği kadar ülke ekonomisine  katkı sağlamak ve istihdama yönelik programlar yaparak bölgemize değer katmaya çalıyor ve çapalıyoruz. Bu bağlamda ülkemize gelir getirici ve ihracatı artırmaya yönelik olarak Avrupa pazarında yer edinme çalışmalarımız her dönem olduğu gibi bu dönemde devam etmektedir. Bu dönem 2ncisini düzenlediğimiz Yurt Dışı İş geliştirme ve İhracat Artırmaya yönelik Pazar arayışlarımızda Avrupa pazarında POLONYA da  ziyaretlerde bulunduk.
Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Varşova Ticaret Müşavirliği ile Polonya’da Poledu firması aracılığı ile görüşme yapıldı. Polonya’da yatırım yapılabilecek eğitimden tarıma , inşaat sektöründen hayvancılığa kadar bütün ticari alanlar hakkında Varşova Ticaret Başmüşaviri Sn.Attila Gökhan Kızılarslan ile özel toplantı gerçekleştirdi.  Bu kapsamda Tekstil ve Gıda sektörünün ve aynı zamanda Bilişim teknoloji pazarının açıklarından bahsedildi ve yatırım olanakları konuşuldu.  Bugün Polonya 40milyon nüfuslu bir ülke ve aynı zamanda Avrupa’nın diğer ülkelerine açılan bir kapısı. Diğer Avrupa ülkelerinin de sanayilerini bu ülkeye kurmuş olmaları ve Avrupa’nın üretmeye aç bir kenti olması neticesinde yatırım yapılmaya kalkıldığında devlet destekleri ve ithalat/ihracat destekleri  ile üreticinin ve yatırımcının yüzünü güldürmektedir.  Sürekli  büyüyen Pazar payı ile de hem ekonomik hem de çevresel  faktörlerle birlikte yatırımcının büyümesine olanak sağlamaktadır. Ziyarete katılan dernek üyelerimizin yapacağı istişarelerle bölgedeki ihracat ve ithalat noktasında ve aynı zamanda Avrupa ülkesine yapılacak yatırımlar noktasında bölgemizin kazançları yine sizlerle paylaşılacaktır.

Ziyarete Bafra Genç İş adamları Dernek Başkanı Alper GÜNGÖR, Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Akkurt, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yurduseven, Dernek Üyelerimiz Faik Turan, Yavuz Selim Muratoğlu, Cahit Müderrisoğlu, Engin Liman, Kenan Yıldırım, Kenan Yıldızoğlu, İsmail Tosuner, Vedat Ertürk, Yaşar Kaba, Numan Altın, Hasan Tuslak, Volkan Bolat, Mesut Gamsızoğlu, Kadir Tosuner, Mustafa Çağlayan ve Dernek sekretaryamız Murat Sever katılmışlardır.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like