Haberler

BAFRA GİAD’DAN SEL BÖLGESİNE SU YARDIMI

GENÇ İŞADAMLARINDAN SEL BÖLGESİNE SU YARDIMI

Samsun’un Terme ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından ilçede yaşanan su sıkıntısına Samsunlu genç işadamları el uzattı. Bafra Giad olarak selzedelere ulaştırılmak üzere Terme’ye 1 TIR dolusu su yardımı yapıldı.

Samsun’un Terme ilçesinde yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Bölgede yaşanan içme suyu ihtiyacına Samsunlu genç işadamları el uzattı. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) , Bafra Genç İşadamları Derneği (BafraGİAD), Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) olarak başlatılan kampanya ile sel bölgesine 2 TIR dolusu su yardımı yapıldı.

Terme’ye gelen TIR’lar, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç Terme GİAD Başkanı Mustafa Çelebi’ye, selzedelere dağıtılmak üzere teslim edildi.

TERME’YE GEÇMŞ OLSUN

Bafra GİAD Başkanı Alpar Güngör, ”Öncelikle Termeli hemşehrilerimize geçmiş olsun diyoruz. Bölgemizin yaraları sarmak için elinden geleni yapıyor. Terme Giad başkanımız Mustafa Çelebi’nin çağrısı üzerine bölgede yaşanan içme suyu sıkıntısına geçici olarak bölge halkının yaşamını kısa bir sürede olsa iademe ettirebilecek içme suyu yardımı desteğide bulunduk. Tüm üyelerimizce 1 Tır dolusu içme suyunu derhal bölgeye sev ettik, karınca kararınca Termeli hemşehrilerimize destek olmak istedik. Allah tekrarını yaşatmasın” dedi.

STK’LARIN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI

TEGİAD Başkanı Mustafa Çelebi ise, ”Bu zor günlerimizde yanımızda olan çatı kuruluşumuz TÜGİK Yönetim Kurulu’na, SAMGİAD Başkanımız Savaş Gömeç’e ve Bafra GİAD Başkanımız Alper Güngör’e hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşlarını önemi bu acı günlerimizde bir kez daha ortaya çıktı. Allah tekrar yaşatmasın” dedi.

BAŞKAN KILIÇ’TAN GENÇ İŞADAMLARINA TEŞEKKÜR

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise, Terme’nin zor günler geçirdiğini belirterek, ”Sel felaketi sonrasında en büyük sıkıntımız içme suyu ihtiyacı. Bu anlamda Termeli hemşehrilerimizin bu ihtiyacına duyarsız kalmayan TÜGİK başta olmak üzere Bafra GİAD , SAMGİAD ve TEGİAD yönetim kurullarına ve üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like