Haberler

Bölge Turizminin Geleceği Görüşüldü..

Bölge Turizminin Geleceği Görüşüldü.. 

            Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Şevket Aşcı  Turizm Fakültesi  Dekanı Prof.Dr.Fatma AYDIN ‘ı makamında ziyaret eden Bafra Genç İş Adamları derneği Yönetim kurulu üyeleri, Bölge Turizminin durumu , Turizmi canlandırmak için neler yapılabilir, Turizm Fakültesinin bölgemize getirdiği faydalar gibi konularda görüşmeler gerçekleştirdi.

Bafra GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper GÜNGÖR, Bafra’mız Tarım kenti olmasına karşın Turizm bölgesi olarak da bir çok teşvikler almakta ve bu teşvikler yatırımcı bulunamadığı için hep havada kalmaktadır. Biz STK olarak bu teşvikler değerlendirip ilgili danışman firmalarını ayarladıktan sonra bölgeye yatırımcı çekmeye çalışıyoruz. Tabi bu işler bir anda olmuyor, ancak bölgenin bunların haricinde de bir çok turizm açısından hamle yapması şart. Örneğin Yine derneğimiz üyesi olan İncilay TOKER hanımın Danışmanlık firmamız vasıtası ile Yakakent’te ilçenin ilk butik oteli kuruluyor. Projenin takibatını dernek olarak yürütmekteyiz ve proje Ipart  %65 hibe destekli olan bir projedir. Bittiğinde bölge güzel bir oluşum elde etmiş olacaktır. Yine daha önceden bahsettiğimiz ve destek verdiğimiz Motocross projesi sayesinde bölgede bir çok anlamda gelen turist akını ile karşılaşacak ve bölgeye gelenlerin ekonomik anlamda katacağı katma değer ile bir kazanım elde edilecektir. Sadece onunla sınırlı kalmayıp elimizdeki Baraj bölgelerini Su oyunları gibi bir proje oluşturulup devamının sağlanması ve daha fazla turist bölgeye akın ettirilmesi muhtemel beklenen sonuçlar arasındadır. Genç İş Adamları olarak bölgemize bir çok şey katmaya çalışıyor ve bu anlamda inanın çok fedakarlık yapıyoruz. Yakın zamanlarda da bu konularla ilgili olarak gerçekleşen projelerimizi göreceksinizdir.

Bafra Şevket Aşcı  Turizm Fakültesi  Dekanı Prof.Dr.Fatma AYDIN ise ; Şubat ayından bu yana  fakültemizin eksiklerini gidermeye ve öğrenci kazanımları ile ilgili projeler üretmeye çalışıyoruz. Ortalama 150 adet öğrencimiz var, bu sayıyı 240 ‘a çıkarmayı hedefliyoruz, bunun için yeni bölümler açmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken sizlerden gelecek olan projeleride değerlendiriyor ortak hareket etmeye çalışıyoruz. Yakın zamanda öğrencilerimizin uygulamasal olarak eğitim görmeleri için kampüs dışında bir otel projesi oluşturalım istedik. Bu aşamadaki düşüncemiz proje netleştiğinde daha belirgin olacak. Geçen hafta ise Turizm fakültesi olarak ilk mezunlarımızı verdik. Yine yakın zamanda Fakülte binamızın yanına İşletme fakültemiz kurulacak, sonuçta bunların hepsi Bafra’mıza bir değer katacak. Ve ne kadar çok değer o kadar çok bilinirliğimizi artırır ve güçlü bir bölge haline geliriz.   Bu anlamda herkesin birlikte hareket etmesi gerekir  ben bunu Bafra’da görüyorum. Dedi.

  Görüşmede Bafra Genç İş adamları Yönetim kurulu Başkanı Alper GÜNGÖR, Başkan yardımcısı Çoşku DEMİRCAN, Yönetim kurulu üyeleri Efe EREN, Emre TÜRKER, Soner ALTUNIŞIK, Hasan YURDUSEVEN, İncilay TOKER Dernek Sekreteri Murat SEVER hazır bulundu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like